ANASAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLERİMİZ REFERANSLARIMIZ FOTOĞRAF GALERİSİ PRATİK BİLGİLER HİZMET TALEP FORMU İZMİR TEMİZLİK TEMİZLİK İZMİR KOLTUK YIKAMA İZMİR BOYACI NARLIDERE TEMİZLİK GÜMÜLDÜR TEMİZLİK TEMİZLİKÇİ İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ ÇİĞLİ TEMİZLİK ÖZDERE TEMİZLİK TEMİZLİK FİRMASI ÇİĞLİ TEMİZLİK FİRMASI İZMİR TEMİZLİK ŞİRKETLERİ İŞ BAŞVURU FORMU EGE TEMİZLİK FİRMALARI BORNOVA TEMİZLİK FİRMASI KARŞIYAKA TEMİZLİLK FİRMASI KUŞADASI TEMİZLİK ŞİRKETİ HIZMETLERIMIZ1 GAZİEMİR TEMİZLİK FİRMALARI MENDERES TEMİZLİK FİRMALARI TEMİZLİK MANİSA TEMİZLİK ŞİRKETLERİ URLA TEMİZLİK FİRMASI AYDIN TEMİZLİK TORBALI TEMİZLİK ÇEŞME TEMİZLİK ŞİRKETLERİ KEMALPAŞA TEMİZLİK ŞİRKETİ EV TEMİZLİĞİ İZMİR EV TEMİZLİK FİRMASI
 
 
PRATİK BİLGİLER

Temizlik Malzemeleri Ürünleri

İhtiyac olabilecek her türlü özel temizlik malzeme ve ürünü için  ALFA TEMIZLIK olarak bizleri arayabilirsiniz.Her zeminin özel bir kimyasalı olduğu gerçeğini hatırlatarak siz değerli ziyaretçi müşterilerimize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Beyaz mermer temizliği nasıl yapılır?

Bunlar önce süpürülür,duru su ile silinerek temizlenebileceği gibi sabunlu sodalı su,arap sabunlu sularla da silinir veya fırçalanabilir.
Sonra durulanıp kurulanır ve istenirse cilalanıp parlatılır.Çok kirli olan beyaz mermerler ise;İçine iki kahve fincanı javel suyu veya hazır çamaşır suyu ilave edilmiş bir kova sodalı ve sabunlu su ile fırçalanarak temizlenir.
Bundan sonra durulanıp kurulanır,gerekiyorsa cilalanır ve bir süre sonrada parlatılır.

Renkli mermer temizliği nasıl yapılır?

Bunlar önce süpürülür,duru su ile silinerek temizlenebileceği gibi sabunlu sodalı su,arap sabunlu sularla da silinir veya fırçalanabilir. Sonra durulanıp kurulanır ve istenirse cilalanıp parlatılır.Çok kirli olan beyaz mermerler ise;İçine iki kahve fincanı javel suyu veya hazır çamaşır suyu ilave edilmiş bir kova sodalı ve sabunlu su ile fırçalanarak temizlenir. Bundan sonra durulanıp kurulanır,gerekiyorsa cilalanır ve bir süre sonrada parlatılır.

Mozaik temizliği nasıl yapılır?

Bu taşların temizliği ve cilası da aynen renkli mermerlerin temizliği gibidir. Her cins taş temizliğinde olduğu gibi mozaik temizliğinde de tuz ruhu kullanmak doğru değildir. Zira bu taşların aşınmasına ve çirkin görünmesine sebep olur.
      
Muşamba temizliği nasıl yapılır?

Muşamba kıl süpürge ile süpürülüp yünlü kumaş parçası veya keçe ile parlatılarak temizlenir. Süpürüldükten sonra neft,gaz veya benzinle silinerek temizlemek de mümkündür.
Ancak bu sırada pencerelerin açık tutulması ve temizliğin yapıldığı yerde ateş bulunmaması gerekir.Çok kirli olan muşambalar,süpürüldükten sonra sabunlu su veya detarjanlı su ile silinir.
Sabunlu kalmasını önlemek maksadıyla bir iki kere de duru su ile silinir ve kuruyuncaya kadar beklenerek cilalanır. Ancak su muşambanın çabuk eskimesine sebep olacağından,bu yöntemi mümkün olduğu kadar az uygulamak yararlı olur.

Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Camlar haftalık olarak temizlenmelidir. Camların temizliğinde genelde lastikli cam sileceği kullanılır. Cam temizliğinde kaba kirler alındıktan sonra cam sil kullanılarak parlatma işlemi yapılır. Profesyonel cam temizliğinde iki temel metot vardır.
Küçük yüzeylerde camlara cam temizleyicisi, aerosol yada spreyi sıkılır ve kurulanır. Geniş yüzeyler. Düşük konsantrasyonlu bir deterjanla sulandırılıp cam sileceği ile silinir. İnce yerler kirli su emici bez ile temizlenebilir.
Cam silme personeli camın konumuna göre öncelikle malzeme ve seyreltilmiş genel temizlik deterjanı hazırlanır. Yüksek bir alanda çalışacaksa emniyet kemerini bağlar. Cam silmeye üst sağ köşeden başlayarak alta doğru devam eder.
Kovadaki deterjanlı suyla cam peluş yardımıyla camdaki kiri yumuşatır. Ulaşabileceği ve bir defada sileceği alana deterjanı tatbik eder. Temizlik bezi ile camı kurular. Silmeden sonra camda ortaya çıkan kaba kirleri cam jileti ile kazır.
Temiz toz bezi ve cam sil ile son bir silme işlemi daha yapılır ve tüm camlar silininceye kadar işleme devam edilir. Cam silme deterjanlarının (cam-sil) az köpürmesi, parlaklık veren temizleyen maddeler (amonyak-alkol) içermesi gerekir.

Vakumlama nasıl yapılır?

Yüzeydeki toz ve kırıntıların elektrik süpürgesi ile emilmesidir. Vakumlama, ulaşılması güç olan köşeler ve yüksekliklere ulaşılmasında etkili olur. Enfeksiyon kontrolünde de yardımcıdır.
Özellikle, tekstil ve yumuşak döşemeler üzerindeki kir ve tozların alınmasında kullanılan sert yüzeylerde de uygulanabilir.
Bu temizlik türü genellikle kuru olarak yapılır. Şampuanlama sonrasında köpüğün emilmesi için uygulanan vakumlama ise ıslak türe örnek olarak verilebilir.

Hastane nasıl temizlenir?

Hastanelerde günlük temizliğin haricinde periyodik temizlik yapılır. Bu periyodlar haftalık, aylık, 6aylık, yıllık olabilir. Periyodik temizlikler tatil günlerinde iş trafiğinin yoğun olmadığı zamanlarda yapılır.
Havalandırmalar, lambalar, yangın dedektörleri, duvarlar, süpürgelikler, cam pervazları, perdeler, koltuklar, yataklar periyodik olarak temizlenir.
Günlük temizlik daha çok bakımı korumak toz almak amaçlı yapılır. Temizleme gücü yüksek dezenfekte özelliği olan kimyasallarla ulaşılması zor alanların periyodik olarak temizlenmesi eskimeyi ve aşırı kirlenmeyi engeller. Detay temizlik için personele eğitim verilerek çok iyi sonuçlara ulaşılır.

Tuvalet temizliği nasıl yapılır?

Rutin hasta odası temizliği yapılırken tuvalet temizliği de yapılır. Öncelikle eldiven giyilir. Sonra tuvalet çöpleri toplanır, bu aşamada klozet içine asidik dezenfektanlı kimyasal sıkılır ve beklenmeye alınır. Fayanslar ve ayna sarı bezle silinir. Lavabo mineralli ovma kimyasalı ve sünger yardımıyla temizlenir.
Kimyasal kalıntısı kalmaması için iyice durulanmalıdır. Aynı işlevi duşa kabin zemin için uygulanır. Duş kabini camları sarı bezle silinir.
Daha önceden ürün sıkmış olduğumuz klozet içi fırçayla ovulur ve iyice durulanır. Klozet’in dış kısımları kırmızı bezle silinir. Tuvalet sarf malzemeleri tamamlanır.
Zemin dezenfektanlı kimyasalla paspaslanır. Son kez bir eksik olup olmadığı kontrol edilir, kapı kolu silinerek işlem tamamlanır. Bez, mop, paspas püskülü, çift kovalı paspas arabası gibi malzemeler sadece tuvaletlerde kullanılarak, olası enfeksiyonlar engellenir.
     
İdari ofis temizligi nasıl yapılır?

Ofis temizlikleri mesai saatleri haricinde yapılır. Gün içerisinde talebe göre temizlik yapılabilir.
Temizlikte kullanılan temizlik kimyasalı dezenfektanlı olmalıdır. İşlem sırasında kesinlikle eldiven kullanılmalıdır. Kat arabası kullanılacak malzeme ve ekipman hazırlandıktan sonra oda içi çöpleri toplanır.
Sonra 50cm-200cm arası düz zemin toz alımı mavi bez ile yapılır. Telefon beyaz bez ile silinir. Masa üzerindeki hiç bir şey yer değiştirmemek suretiyle silinir. Ayrıca masa üzeri ıslakken kağıtlar toplanmalıdır.
Peluş ve cam çek yardımı ile cam temizliği yapılır. Zemin paspas lama işleminden sora eksik olmaması için son kontrol yapılır. Kapı kolu silinerek temizlik işlemi tamamlanır.Görüldüğü gibi temizlik şirketlerinin hastane temizliğindeki yeri şüphesiz çok önemlidir.

Ev temizliği nasıl yapilir?

Ev temizliği, stresle dolu bir günün ardından demir atacak güvenli bir limanınızın olmasını sağlayan bir sanattır. Birçok plânlama ve daha da önemlisi sistemli uygulama içerir.
ev temizliği nasıl yapılır dersek;
Eğer formülleştirilmiş bir yönteme dayalı olarak hareket etmiyorsanız, temiz bir eve sahip olmayı hayal edemezsiniz. Evinizi temizlerken uygulamanız gereken bazı temel noktalar vardır.Nasıl mı ?
Düzenli olarak temizlik yapmaya çalışın: Eğer evinizin her tarafına çöplerin yayılmasını önlemek istiyorsanız, düzenli olarak temizlik yapmalısınız.
Bu, çok meşgul olduğunu iddia edenler için imkânsız görünebilir, fakat bir temizlik programı yapmak büyük ölçüde yardımcı olacaktır.
Örneğin haftanın her bir gününü yatmadan önce sadece bir odanın temizliğine ayırabilir, böylece hafta sonu bir pislik yığınıyla karşı karşıya kalmazsınız.
Bütün eşyalarınızı uygun bir şekilde düzenleyin: Düzenli aralıklarla kullanmadığınız eşyaları seçip, bunlardan kurtulmalısınız.
Onları muhafaza etmenin bir yararı olmayacağı gibi, ev içerisinde sadece yer kaplamakla kalmayacak, aynı zamanda karmaşıklığın bir parçası olacaklardır. Eğer atmak istemediğiniz şeylerin ileride işe yarayabileceğini düşünüyorsanız, onları ayrı bir kutuda saklamalısınız. Bu, ev temizliği yaparken eşyaları yerine koymayı kolaylaştıracaktır.
Kendi kendinize temizlemenin alternatifleri: Eğer tüm ev işini ve temizliğini bitirmek için yeterli zaman bulmanın sizin için imkânsız olduğunu hissediyorsanız, hizmetçi tutmayı ya da profesyonel bir temizlik şirketinden yardım almayı düşünmelisiniz. Bu, işleri kolaylaştıracak ve evinizin en az haftada bir gün temizlenmesini sağlayacaktır.
Temizliğin tedavisel bir süreç olduğunu düşününün: Darmadağın evinizi her gördüğünüzde, hatta düşündüğünüzde bile sıkılmaya eğilimliyseniz, bu size hiçbir şekilde yardımcı olmayacağı için kontrol edilmesi gereken bir davranıştır. Her ailenin çocuğu vardır ve belki de yetişkinler bile ev de oraya buraya eşyalar atabilirler.
Evinizin gün boyunca temiz kalamayacağı gerçeğini de kabul edebilirsiniz. Çocuklarınız için eğlenceli bir aktivite haline getirerek, dağınıklığı onların yardımıyla toparlayabiliriniz.
Onlar kendi eşyalarını düzenlerken, siz de müzik çalabilirsiniz.
Her şeyin tozunu almak ve her şeyi silmek için koşuşturmayın. Bu etkisiz bir temizlik yöntemidir ve bir süre boyunca tek bir odada temizlik yaparak düzen oluşturun.Kısaca planlı olmanız sizi ev temizliği konusunda stresten uzak tutacaktır.

İZMİR Temizlik Hizmetleri Kurumsal ve Bireysel Çözümlerle Temizlik Şirketleri Olarak Hizmet Vermektedir.
Tüm temizlik ve yıkama işleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız sizlere eğitimli temizlik personeli ile hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

 
 
ANASAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLERİMİZ REFERANSLARIMIZ FOTOĞRAF GALERİSİ PRATİK BİLGİLER HİZMET TALEP FORMU İZMİR TEMİZLİK TEMİZLİK İZMİR KOLTUK YIKAMA İZMİR BOYACI NARLIDERE TEMİZLİK GÜMÜLDÜR TEMİZLİK TEMİZLİKÇİ İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ ÇİĞLİ TEMİZLİK ÖZDERE TEMİZLİK TEMİZLİK FİRMASI ÇİĞLİ TEMİZLİK FİRMASI İZMİR TEMİZLİK ŞİRKETLERİ İŞ BAŞVURU FORMU EGE TEMİZLİK FİRMALARI BORNOVA TEMİZLİK FİRMASI KARŞIYAKA TEMİZLİLK FİRMASI KUŞADASI TEMİZLİK ŞİRKETİ HIZMETLERIMIZ1 GAZİEMİR TEMİZLİK FİRMALARI MENDERES TEMİZLİK FİRMALARI TEMİZLİK MANİSA TEMİZLİK ŞİRKETLERİ URLA TEMİZLİK FİRMASI AYDIN TEMİZLİK TORBALI TEMİZLİK ÇEŞME TEMİZLİK ŞİRKETLERİ KEMALPAŞA TEMİZLİK ŞİRKETİ EV TEMİZLİĞİ İZMİR EV TEMİZLİK FİRMASI
 
 
www.izmirtemizlikfirmalari.gen.tr www.karsiyakatemizlik.net www.balcovatemizlik.com www.narlideretemizlik.com www.izmirtemizlik.gen.tr www.egetemizlik.org http://www.focatemizlik.com